Rugsėjo 6 d. prie Prancūzijos ambasados, Vilniuje, mūsų šakinių organizacijų - Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos ir Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos - atstovai dalyvavo Prancūzijos profesinių sąjungų lyderių ir aktyvistų palaikymo akcijoje.

Neseniai Prancūzijoje nuvilnijo precedento neturintys kaltinimai profesinių sąjungų aktyvistams: po masinių protesto akcijų prieš Prancūzijos vyriausybės pensijų reformą areštuoti ir apkaltinti šios šalies didžiausio energetikus ir kalnakasius vienijančio profesinių sąjungų centro FNME-CGT lyderiai, tarp jų ir generalinis sekretorius Sébastien Menesplier.

Energetikos profesinės sąjungos reikalavo vyriausybės atsisakyti plano uždaryti elektros ir dujų pramonės darbuotojų pensijų fondus, kurie ilgą laiką buvo šio sektoriaus darbuotojų saugios senatvės garantas, taip pat nuolat pabrėždavo, jog būtina išsaugoti energijos tiekimą, kaip viešąją, gyventojams prieinamą, gėrybę.

Europos viešųjų paslaugų profesinių sąjungų federacija (EPSU) pažymi, kad tokie Prancūzijos valdžios veiksmai yra tiesioginis pasikėsinimas į pagrindines profesinių sąjungų laisves ir teisę streikuoti.

Manoma, kad tokie profesinių sąjungų lyderių suiminėjimai yra politinis neoliberalių pažiūrų valdančiųjų žingsnis siekiant įnešti įtampos ir atgrasyti darbuotojus imtis streiko ir kitų protesto akcijų.

Tokiu pačiu metu Paryžiuje rinkosi Sébastien Menesplier palaikantys kolegos iš visos Europos.

O Briuselyje, prie Prancūzijos konsulato, vyko jungtinė EPSU, Europos pramonės profesinės sąjungos (IndustriALLEurope) ir Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) protesto akcija siekiant solidarizuotis su Prancūzijos profsąjungiečiais, stosiančiais prieš teismą.

Į akciją jungėsi ir žmogaus teisių gynėjų, aplinkosaugos organizacijų, NVO ir kitų, atstovai.

Naftininkų profesinė sąjunga taip pat nusiuntė foto palaikymo žinutę kolegoms iš Prancūzijos!

Joomla Template by Joomla51.com