Gegužės 26 d., įvyko Naftininkų profesinės sąjungos ataskaitinė konferencija. Į ją susirinko per 60 delegatų, NPS narių, iš AB "ORLEN Lietuva" bei UAB "ORLEN Service Lietuva".

Konferencijoje pristatytos NPS pirmininkės Sonatos Samoškienės veiklos ir revizijos komisijos ataskaitos, išrinkta revizijos komisijos pirmininkė, aptarta Europos darbo tarybos veikla, kiti klausimai.

Pirmininkė Sonata Samoškienė delegatams pažymėjo, kad viena svarbiausių NPS veiklos sričių šiuo nelengvu laikotarpiu išlieka siekis, jog darbuotojai kuo mažiau nukentėtų krizių akivaizdoje. Todėl kartu su darbdaviu buvo nuolat ieškoma sprendimų, kaip darbuotojams palengvinti susidariusią naštą - pradedant vienkartinėmis išmokomis ir baigiant darbo užmokesčio indeksavimo mechanizmu kolektyvinėje sutartyje. 

Be to, siekiama, kad tos pačios pareigybės ir kvalifikacijos darbuotojai už vienodos vertės darbą gautų tokį patį atlyginimą ir nepatirtų diskriminacijos. 

Su darbdaviu diskutuojama ir dėl mėnesinės arba ketvirtinės premijos nuostatų mokėjimo pakeitimo, aktualių Darbo kodekso straipsnių redakcijų, darbų saugos klausimų, kt. 

S. Samoškienė atkreipė dėmesį, kad bendrovės AB „ORLEN Lietuva“ ir UAB „ORLEN Service Lietuva“ vykdo visus prisiimtinus įsipareigojimus pagal šių bendrovių kolektyvines sutartis, ieškoma sprendimų ir dėl papildomų vienkartinių išmokų, kurios nėra numatytos kolektyvinėse sutartyse.

Pirmininkė informavo delegatus, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė buvo patvirtinta naująja Europos profesinių sąjungų konfederacijos viceprezidente. Tai precedentas ir didelė garbė mūsų mažai šaliai bei puikus mūsų profsąjungio judėjimo įvertinimas, nes pirmą kartą Lietuvos darbuotojų atstovui patikėta tokia svarbi pozicija tarptautinėje organizacijoje.

Zita Vilkauskaitė, AB "ORLEN Lietuva" inžinierė planuotoja iš Įrengimų patikimumo ir remonto planavimo skyriaus, atstovaujanti Lietuvos ORLEN bendrovių darbuotojams koncerno PKN ORLEN Europos darbo taryboje, pristatė svarbiausias šios svarbios darbuotojų atstovavimo institucijos aktualijas.

Taip pat delegatai patvirtino NPS revizijos komisijos pirmininkę - Vaidą Mylienę.

Konferencijos akimirkos - šioje foto galerijoje:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=naftininkuprofsajunga&set=a.588070763428430

 

Joomla Template by Joomla51.com