Gegužės mėnesį mūsų rubrikoje „Pokalbiai prie kavos“ svečiuojasi Erikas Pocius, AB „ORLEN Lietuva“ Investicijų skyriaus vyresnysis projektų inžinierius. Jis mielai sutiko papasakoti apie savo narystę profesinėje sąjungoje bei šios organizacijos svarbą jo, kaip darbuotojo, gyvenime.

Erikai, trumpai prisistatykite.

- Gamykloje pradėjau dirbti nuo 1997 metų LK-1, S-400, technologinių įrenginių operatoriumi.

Dirbant operatoriumi, Bendrovė man suteikė sąlygas tęsti neakivaizdinius mokslus kolegijoje. Pabaigęs juos, 2005-aisiais, įsidarbinau ir perėjau dirbti inžinieriumi į Mechanikos skyriaus Įrengimų techninės priežiūros grupę.

Vėliau Bendrovė sudarė galimybes tęsti neakivaizdinius mokslus universitete. Sėkmingai pabaigęs mokslus, 2018 metais perėjau dirbti inžinieriumi į Investicijų skyrių, kuriame sėkmingai vykdau savo pareigas.

- Na išties, esate puikus pavyzdys, kaip palaipsniui galime siekti užsibrėžto tikslo karjeroje. O kas Jus paskatino įstoti į profesinę sąjungą?

- Profesinėje sąjungoje esu nuo įsidarbinimo laikotarpio. Kas prisimena 90-uosius metus, tai turbūt pamena, kokia buvo sudėtinga situacija su įsidarbinimu, darbo užmokesčio mokėjimu laiku ir darbo vietos išsaugojimu. Todėl išgirdęs apie profesinės sąjungos teikiamą apsaugą darbuotojams nedvejodamas įstojau į Naftininkų profesinę sąjungą.

- Jūsų manymu, ką apskritai duoda narystė profesinėje sąjungoje ir kokia nauda Jums asmeniškai?

- Kaip ir minėjau, man narystė profesinėje sąjungoje suteikia saugumo: jei kartais būtu kažkokių nesklandumų ar nesusipratimų, tai visada žinau, kad profesinė sąjunga atstovaus darbuotojams. Išskirtinės naudos būdamas profesinėje sąjungoje niekada nesiekiau, tačiau džiaugiuosi, kad profesinė sąjunga suteikia nariams daug naudų – tiek apimančių konkrečias garantijas, tiek  mokymus, sporto šventes, išvykas ir pan.

- Ar Jums kada reikėjo kreiptis į profesinę sąjungą pagalbos?

- Man asmeniškai darbe iš profesinės sąjungos kažkokios išskirtinės pagalbos neprireikė, ir labai džiaugiuosi – reiškia profesinė sąjunga tinkamai atstovauja narių lūkesčiams. Bet visada žinau, jog galiu paskambinti ar užeiti ir pasitarti, kaip elgtis vienu, ar kitu atveju, jei tik kyla klausimų.

- Kokias AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties nuostatas labiausiai vertinate? Gal turite pasiūlymų, ką galima būtų joje tobulinti?

- Žinoma, kad vertinu visas iškovotas papildomas naudas, visgi turiu vieną pasiūlymą – numatyti  nepertraukiamai bendrovėje dirbančių darbuotojų, „veteranų“, paskatinimą. Puikiai atsimename Bendrovei sunkų finansinį laikotarpį, kai daug naudų netekome tam, kad išliktume konkurencingi ir veiklūs. 

Šiuo metu grįžtame į įprastą ritmą, todėl norėčiau pasiūlyti atkreipti didesnį dėmesį į nepertraukiamai (20, 25, 30, 35 ir daugiau metų) Bendrovėje dirbančių darbuotojų paskatinimą. Mano požiūriu, ir darbdavys yra suinteresuotas, kad įmonės darbuotojai būtų lojalūs ir kurtu ilgalaikę pridėtinę vertę, nes Bendrovė daug investavo į darbuotojų mokymus bei žinias. 

Kai kurios savo specialistus norinčios išlaikyti kompanijos skiria piniginę išmoką už ilgą ir nepertraukiamą darbą įmonėje, taip juos skatindamos dirbti toliau bei kurti įmonės pridėtinę vertę ir prisidėti prie jos ateities. Todėl tikiu, kad ir mūsų Bendrovėje bus rastas sprendimas, kaip paskatinti ilgamečius darbuotojus. 

- Kokiose profesinės sąjungos veiklose Jums labiausiai patinka dalyvauti (renginiuose, mokymuose, akcijose, teikiant pasiūlymus kolektyvinės sutarties nuostatoms, kt.)?

- Taip susiklostė, kad daugelyje renginių, kuriuos organizavo profesinė sąjunga man nepavykdavo sudalyvauti, nes turiu kitų papildomų veiklų, ir tuo metu dažniausiai būdavau išvykęs ar užsiėmęs. Tačiau visai neseniai dalyvavau Naftininkų profesinės sąjungos suorganizuotuose Komunikacijos ir strateginio planavimo mokymuose, kuriuose tikrai pasisėmiau žinių, gavau praktinių patarimų iš lektoriaus bei susipažinau su kitais profesinės sąjungos nariais, su kuriais bus lengviau komunikuoti esant ir darbiniams santykiams. Todėl visus noriu paskatinti dalyvauti profesinės sąjungos organizuojamuose renginiuose – tai puiki proga ne tik pakeisti aplinką, bet ir tobulėti bei atrasti naujų galimybių.

- Ar rekomenduotumėte NPS kitiems kolegoms, kurie nėra nariai ir kodėl?

- Manau, svarbiausias dalykas, kad darbuotojas pats suprastų, jog profesinė sąjunga reikalinga pirmiausia jam, o ne kažkam kitam. Nesiruošiu įtikinėti, tačiau visada atkreipiu kitų dėmesį sakydamas:  o jei nebūtų profesinės sąjungos – kaip jūs galvojate, kas mus atstovautų darbdaviui ir kas stengtųsi dėl mūsų papildomų naudų? 

Jei žmogus dėliosis tik finansinius pliusus ir minusus, tai labai retas kuris norės būti profesinės sąjungos nariu, tačiau jei žvelgs į ateitį plačiau ir su perspektyva – manau jis visada norės būti tinkamai atstovaujamu ir kad jam pačiam vienam nereikėtų rūpintis papildomomis garantijomis bei naudomis.   

- Jūsų linkėjimai profesinei sąjungai, jos bendruomenei.

- Būti profesine sąjunga ir atstovauti ilgamečiams santykiams tarp darbuotojų ir bendrovės yra nelengvas iššūkis, todėl profesinei sąjungai noriu palinkėti atkaklumo ir stiprybės šiame kelyje bei puikios derybinio meno išmonės.

- Dėkojame Jums už pokalbį!

 

Joomla Template by Joomla51.com