Kovo mėnesio rubrikoje "Pokalbiai prie kavos" kalbiname Naftininkų profesinės sąjungos (NPS) jaunimo atstovą – AB „ORLEN Lietuva“ Gamybos padalinio Nr.2 Įrenginio Nr.1 (S-001; S-400) įrenginio viršininką, Gediminą Liučvaikį. Kviečiame skaityti mūsų trumpą pokalbį apie jo kelią profesinėje sąjungoje!

- Gediminai, trumpai prisistatykite mūsų skaitytojams.

- AB „ORLEN Lietuvoje“ dirbu penkerius metus, nuo 2018 metų vasario pabaigos. Lygiai tiek esu ir profesinės sąjungos narys. Į profesinę sąjungą mane  paskatino įstoti kolega, operatorius Raimondas Jurgelevičius.

- Ar kada buvo atvejų, kai Jums ar Jūsų kolegoms reikėjo kreiptis  į profesinę sąjungą?

- Asmeniškai dėl svarbesnių reikalų kreiptis į profsąjungą nereikėjo, tačiau žinau atvejų, kai kolegoms teko kreiptis pagalbos dėl neetiško kito darbuotojo elgesio. Visgi, tai gana jautri ir konfidenciali informacija, tad plačiau nekomentuosiu. Tačiau tikrai galime jaustis ramiau, kai žinome, kad yra užnugaris, galintis padėti keblioje situacijoje darbe.

- Kaip Jums atrodo, ką, žvelgiant iš jauno darbuotojos perspektyvos, pagerintumėte profesinės sąjungos veikloje?

- Nors pats dar nesu aktyviai įsitraukęs į profesinės sąjungos veiklą, tačiau tenka pastebėti, kad tam tikrais momentais reikėtų aktyvesnio vienokio ar kitokio narių įsitraukimo į organizacijos veiklą. Mums vis dar stinga vienybės ir solidarumo, kad galėtume daryti didesnius pokyčius įmonėje ir taip pritrauktume daugiau narių.

- Jūsų nuomone, kaip reikėtų didinti profesinės sąjungos patrauklumą tarp jaunų darbuotojų, kaip pritraukti naujus lyderius?

- Kaip ir visur gyvenime, taip ir profesinėje sąjungoje, esminis veiklos tęstinumo ramstis  - pakankama motyvacija bei tvirtas žinojimas, kodėl ši organizacija yra reikalinga. Be aiškaus suvokimo, kodėl reikia vienytis į profesinę sąjungą bei kokios jos funkcijos, narius išlaikyti būtų sudėtinga. Todėl, mano požiūriu, cechų atstovams, esantiems NPS taryboje, būtina stengtis, pasitelkiant kertinius argumentus, atlaikyti klaidingą nuomonę ar net negatyvų nusistatymą profesinės sąjungos atžvilgiu. Ko gero, tam reikia drąsos ir nuolatinio tobulėjimo.

- Kokią žinutę norėtumėte perduoti kolegoms – ne profesinės sąjungos nariams?

- Žinokite, kad įstodami į profesinę sąjungą, jūs remiate ne tik Naftininkų profesinę sąjungą, bet taip pat tampate dalimi viso profesinių sąjungų judėjimo, kuris kovoja už visos Lietuvos darbuotojų gerovę, tad apsijunkime ir būkime vieningi!

- Ko palinkėtumėte profesinei sąjungai, jos bendruomenei?

- Norėčiau palinkėti ir toliau augti bei kovoti už profesinės sąjungos narių ir visos „ORLEN Lietuvos“ darbuotojų ateitį.

- Dėkojame Jums už pokalbį!

 

Joomla Template by Joomla51.com