Gerbiami NPS nariai,

Bene svarbiausias vasarį tekęs iššūkis abiems pusėms - ir darbdaviui, ir profesinei sąjungai – derybos dėl AB “ORLEN Lietuva” ir UAB “ORLEN Service Lietuva” darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2023 metams.

Vertėtų pasidžiaugti greita darbdavio reakcija bei pozityviu požiūriu siekiant rasti būdus atsižvelgti į darbuotojų lūkesčius, kurie atsispindėjo ne tik narių pastebėjimuose apie darbo užmokestį, bet ir AB “ORLEN Lietuva” darbuotojų įsitraukimo apklausos rezultatuose. Kelių savaičių bėgyje mums kartu pavyko suderinti kompromisinius sprendimus abiejose bendrovėse.

Derybose su AB “ORLEN Lietuva” darbaviu susitarėme dėl diferencijuoto darbo užmokesčio didinimo rodiklio atskiroms darbuotojų kategorijoms. Vidutiniškai visiems bendrovės darbuotojams jų darbo užmokestis nuo šių metų balandžio dienos didės 10 proc.

Taip pat profesinė sąjunga pateikė darbdaviui papildomą pasiūlymą, kad siekiant teisingesnio apmokėjimo už atliktą darbą būtų skirta vienkartinė išmoka tai darbuotojų grupei, kuriai numatytas mažesnis darbo užmokesčio didinimo rodiklis nei 9 proc. Darbdavio atstovai į šį prašymą atsižvelgė.

Tuo metu UAB “ORLEN Service Lietuva” darbuotojams darbo užmokestis nuo balandžio 1 d. kils vienodu dydžiu - 11 proc., išskyrus valytojas, kurių darbo užmokestis, pagal bendrovėje veikiančią atlygio sistemą, siejamas su šalies minimalaus mėnesinio atlyginimo dydžiu. Be to, profesinės sąjungos prašymu, darbdavys sutiko, kad visiems įmonės darbuotojams (taip pat ir valytojoms) būtų išmokama papildoma išmoka kovą. Šie pakeitimai dėl darbo užmokesčio įsigalios pritarus valdybai.

Derybų metu sutarta ir dėl pakartotino darbo užmokesčio peržiūrėjimo abiejose bendrovėse dar šiais metais, vasarą. Tokiu būdu siekiama pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotus specialistus.

Primenu, kad Naftininkų profesinė sąjunga bendrovių vadovams prašymus dėl darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2023 m. išsiuntė vasario 10 d.

Juose darbdavio atstovai buvo kviečiami kartu peržiūrėti bendrovės darbuotojų darbo užmokesčio didinimo perspektyvas nuo 2023 metų vasario mėn. 1 d.

Linkėjimai,
NPS pirmininkė Sonata Samoškienė

Joomla Template by Joomla51.com