- 

Foto: iš D. Ereksono asmeninio archyvo

Vasario mėnesio tradicinės rubrikos „Pokalbiai prie kavos“ pašnekovas – Darius Ereksonas, AB „ORLEN Lietuva“ Gamybos padalinio technologinių įrenginių operatorius, bendrovėje besidarbuojantis jau 26 metus, tačiau į Naftininkų profesinės sąjungos (NPS) gretas įsijungęs neseniai. 

Su kolega glaustai pakalbėjome apie profesinės sąjungos reikšmę bei svarbiausią pomėgį – sportą. 

- Dariau, bendrovėje dirbate jau seniai, tačiau į profesinę sąjungą įstojote vos prieš metus. Kas paskatino imtis toki žingsnio?

- Į profesinę sąjungą įstoti paskatino bendradarbiai, jau esantys profesinės sąjungos nariais.

Manau, jog profesinė sąjunga – tai svarbi organizacija, kuri yra tarpininkas tarp darbdavio ir darbuotojų, padedantis tartis dėl geresnių darbo sąlygų, atlyginimų peržiūrėjimo ir didinimo bei kitų darbuotojų lūkesčių. Todėl kuo daugiau joje bus narių, tuo organizacija bus stipresnė. 

Stodamas į NPS tikiuosi savo pavyzdžiu paskatinti kolegas taip pat tapti nariais. 

- Kokias AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties nuostatas labiausiai vertinate? Gal turite pasiūlymų, ką galima būtų joje tobulinti?

- Teigiamai vertinu visas kolektyvinės sutarties nuostatas, kurios skatina atsižvelgti į darbuotojų gerovę, tačiau vienos nuostatos išskirti negalėčiau. Mano požiūriu, visi su darbdaviu susiderėti dalykai yra svarbūs, nes kiekvienas jų, net jei ir mažiausiu būdu, prisideda prie geresnių darbo sąlygų. 

- Žinome, kad mėgstate sportą. Gal apie šį pomėgį galite papasakoti plačiau?

- Sportuoju daug metų: žaidžiau ir dabar kartais dar pažaidžiu krepšinį bei tinklinį, bet daugiausiai dėmesio skiriu sunkiajai atletikai (štangos spaudimui). Dalyvauju įvairiuose šios sporto šakos čempionatuose, siekiu sportinių rezultatų bei džiaugiuosi, kad sulaukiau finansinės paramos iš AB „ORLEN Lietuva“. 

- Ar rekomenduotumėte NPS kitiems kolegoms, kurie nėra nariai ir kodėl?

- Rekomenduočiau vien todėl, kad organizacija taptų dar stipresne. 

- Jūsų linkėjimai profesinei sąjungai, jos bendruomenei.

- Norėčiau palinkėti ir toliau sėkmingai tęsti pradėtus darbus. Vertinu tai, ką darote dėl visų įmonės darbuotojų, ir tikiuosi būti šios veiklos dalimi. 

Dėkojame už pokalbį!

Joomla Template by Joomla51.com