Vasario 10 d. Naftininkų profesinė sąjunga (NPS) bendrovių AB „ORLEN Lietuva“ ir UAB „ORLEN Service Lietuva“ vadovams išsiuntė prašymus dėl darbuotojų darbo užmokesčio didinimo 2023 m.

Profesinė sąjunga kviečia bendrovių vadovus kartu peržiūrėti bendrovės darbuotojų darbo užmokesčio didinimo perspektyvas ir rasti galimybę darbo užmokestį darbuotojams nuo 2023 metų vasario mėn. 1 d. padidinti 19,7 proc., t.y., vidutinės 2022 m. metinės infliacijos šalyje rodiklio dydžiu, apskaičiuotu pagal vartotojų kainų indeksą (VKI), o esant finansinėms galimybėms – tuo neapsiriboti.   

Patirtis rodo, kad darbuotojai jaučiasi saugiausiai, kai didinama pastovioji jų atlyginimų dalis, ir kai tas didinimas neatsilieka nuo infliacijos rodiklio, todėl profesinė sąjunga į tai ir orientuojasi.

Prašymuose atkreipiamas dėmesys į prekių ir paslaugų brangimo tendencijas ir infliacijos rodiklį. Remiantis Valstybės duomenų agentūros ir Finansų ministerijos duomenimis, 2022 m. metinė infliacija pagal VKI sudaro 19,7 proc.

"Matome, kad darbuotojų pajamos nebepasiveja infliacijos aukštumų, ir jų perkamoji galia mažėja. Kainų augimas nesustoja, ir, atsižvelgiant į pastarųjų laikotarpių rinkos tendencijas, tik progresuos didėjimo kryptimi. Tuo metu darbuotojų atlyginimas taip sparčiai neauga. Apskaičiuota, jog kainos Lietuvoje auga per 3 kartus sparčiau nei atlyginimų didinimas (Eurostat duomenimis)", - pažymima NPS prašyme AB „ORLEN Lietuva“ darbdaviui.

Tikimasi, kad bus rasti abiems pusėms palankūs sprendimai.

Joomla Template by Joomla51.com