Rugsėjo 16 dieną, Naftininkų profesinė sąjunga (NPS) kreipėsi į AB „ORLEN Lietuva“ ir UAB “ORLEN Service Lietuva” su prašymu padidinti  bendrovės darbuotojų darbo užmokestį procentine išraiška, ne mažesne, nei šalies vidutinės 2022 m metinės infliacijos lygis, nuo 2023 m. vasario mėn., o esant finansinėms galimybėms – tuo neapsiriboti.

Prašymai parengti profesinės sąjungos iniciatyva, remiantis bendrovių kolektyvinėmis sutartimis, kuriose numatyta, kad metinis bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio didinimas priklauso nuo bendrovės finansinės situacijos ir infliacijos lygio šalyje.

“Suprantama, jog AB „ORLEN Lietuva“  turi ambicingų tikslų, pareikalausiančių didžiulių kaštų. Džiaugiamės, kad bendrovė keliauja su sparčiai besikeičiančiu rinkos pulsu, investuoja į gamybą ir naujas technologijas, darbo vietų inovacijas bei nuolat ieško sprendimų, išlaikančių įmonės konkurencingumą globalioje ekonomikoje.

Visgi šie tikslai sėkmingai įgyvendinami kompetentingų darbuotojų pastangomis, kurios turi būti ir adekvačiai įvertinamos. Darbo užmokesčio padidinimas darbuotojams suteiktų papildomos motyvacijos, saugumo ir pasitenkinimo esamu darbu, stiprintų bendrovės, kaip socialiai atsakingos ir patrauklios darbovietės, įvaizdį ne tik Mažeikiuose ar visoje Lietuvoje, bet ir Baltijos regione bei Europoje”, - pažymima rašte, skirtame  AB „ORLEN Lietuva“ vadovybei.

“Darbuotojai pastebi, kad jų perkamoji galia neauga ar net mažėja, nes algų augimas yra nusveriamas smarkiai didėjančios infliacijos. Todėl būtina ieškoti tvarių sprendimų darbuotojų pajamoms didinti, antraip jiems teks taupyti sparčiai brangstančio šildymo ar kokybiškų maisto produktų kaina. O tai galiausiai atsilieptų darbuotojų sveikatai ir darbingumui bei jų darbo našumui”, - motyvus vardina  NPS pirmininkė Sonata Samoškienė.

Pasak jos, prie šio prašymo bus grįžta ateinančių metų pradžioje, kai tik paaiškės vidutinis 2022 m. infliacijos rodiklis. O tuo metu darbdavys turi laiko numatyti finansines galimybes darbo užmokesčio didinimui biudžete.

Joomla Template by Joomla51.com