Spausdinti

Birželio mėnesio „Pokalbiuose prie kavos“ svečiuojasi AB „ORLEN Lietuva“ Pirkimų skyriaus specialistė Rosana Tenienė. Ji nuoširdžiai dalinasi savo įžvalgomis apie profesinę sąjungą ir narystę joje.

- Rosana, kiek laiko esate profesinėje sąjungoje, kas paskatino į ją įstoti?

- AB „ORLEN Lietuva“ dirbu tik pusantrų metų - tiek pat laiko esu ir profesinėje sąjungoje. Klausimų dėl narystės joje net nekilo: kai tik pakvietė prisijungti, iš karto sutikau. 

- Ar kada teko kreiptis į  profesinę sąjungą pagalbos?

- Profesinės sąjungos pagalbos dar neprireikė, bet žinau, kad visada, prireikus, galime kreiptis į pirmininkę Sonatą ar jos kolegę Aistę, kurios visada maloniai atsako į rūpimus klausimus.

- Kaip Jums atrodo, ką, žvelgiant iš jaunos darbuotojos perspektyvos, pagerintumėte profesinės sąjungos veikloje?

- Pastebiu, kad šiuo laikotarpiu dauguma įsitempę, labai pasinėrę į savo gyvenimą bei rūpesčius. Gyvenimo tempas kiša koją natūraliam bendravimui, socializacijai už darbo ribų. 

Mano požiūriu, trūksta daugiau profesinės sąjungos atstovų susirinkimų, susitikimų, pašnekesių apie rūpimus klausimus. Gal suaktyvinus šiuos susitikimus į veiklą aktyviau jungtųsi jau esantys profesinėje sąjungoje? O suorganizavus „atvirų durų dieną“, prisijungtų ir nauji nariai. 

Tiesiog pasigendu to paprasto, žmogiško susiėjimo, diskusijų popiečių, kuriose pirmininkė, patyrę profesinės sąjungos bei tarybos nariai galėtų atsakyti darbuotojams į jiems rūpimus klausimus. Paprastas ir nuoširdus bendravimas visada pritraukia kitus žmones. 

- Kokią žinutę norėtumėte perduoti kolegoms – ne profesinės sąjungos nariams? 

- Kolegoms, kurie nėra profesinėje sąjungoje, jau ne kartą sakiau, kad stotų į NPS, nes tik mūsų susitelkimas gali padėti pagerinti mūsų visų ateitį, o ir papildomos naudos, pagalbos visada sulauksite.

- Ko palinkėtumėte profesinei sąjungai, jos bendruomenei?

- Profesinei sąjungai linkiu nesustoti, nenuleisti rankų ir visada žingsniuoti tik pirmyn! Taip pat linkiu, kad į gretas įsijungtų kuo daugiau naujų narių! Ačiū už Jūsų šiltą bendravimą! Sėkmės!

- Ačiū, Rosana, už pokalbį ir padrąsinimą!