Spausdinti

Vasara yra tas metas, kai galime susitinkama su draugais, kolegomis pasidalinti savo patirtimi, rūpesčiais ir pasiekimais. Birželio paskutinę dieną tuo tikslu Mažeikiuose lankėsi Radviliškio profesinių sąjungų centro narių delegacija.

Pasak Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovės bei Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkės Virginijos Vilimienės, tokį susitikimą inicijavo radviliškiečiai. Ir jie yra pirmieji, atvykę pasisemti patirties iš mažeikiškių profsąjungų.

Tą pačią dieną Radviliškio regiono profesinių sąjungų centras, atstovaujamas pirmininkės Lenos Skriptienės, ir Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centras, atstovaujamas Virginijos Vilimienės, sudarė bendradarbiavimo sutartį.

Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centras vienija 11 įmonių ir įstaigų profesinių sąjungų, kuriose yra 2 tūkst. narių. Radviliškio regiono profesinių sąjungų centras vienija per tūkstantį narių.

„Mažeikių profsąjungos yra kur kas yra stipresnės ir kur kas labiau pažengusios nei mūsų rajone. Apsilankę pas jus pasijutome tarsi užsienyje“, - Mažeikių laikraštis „Santarvė“ cituoja radviliškiečių profsąjungų lyderę L. Skriptienę.

Abiejų regionų profesinių sąjungų atstovai teigė gyvenantys tais pačiais rūpesčiais: ne visi darbdaviai nori ir gali užtikrinti darbuotojams socialines garantijas. Švietimo įstaigų profesinių sąjungų atstovai skundėsi, jog mažėjant vaikų, darbo netenka mokytojai, ypač dirbantys kaimo mokyklose. Miškininkų atstovai nuogąstavo dėl artėjančios miškų ūkio reformos, apie kurios eigą ir detales jie nėra informuojami, o nežinomybė gimdo neužtikrintumo jausmą ir baimę.

Svečiai iš Radviliškio turėjo galimybę aplankyti Mažeikių naftos perdirbimo įmonę. „Reformos vyko, vyksta ir vyks. Visi turi teisę inicijuoti permainas, kurių kartais iš tiesų reikia. Tačiau kad ir kaip būtų, profsąjungų misija – siekti ir pasiekti gerų socialinių garantijų darbuotojams“, - Mažeikių laikraštis cituoja V. Vilimienę.

Pasirašytoje bendradarbiavimo sutartyje abi šalys įsipareigoja dalyvauti bendruose renginiuose, dalintis gerąja patirtimi, organizuoti specialias edukacijas rajonų bendruomenėse bei švietimo įstaigose, viešinti numatytas bei vykdomas projektines veikas.

 

lprofsajungos.lt inf.