Gegužės 1-oji: ištakos siekia 19 a., tačiau kova už darbuotojų teises tęsiasi iki šiol

Darbas užima didžiąją mūsų gyvenimo dalį, tad nenuostabu, kad jam teikiame tiek daug reikšmės, o darbininkų kova dėl geresnių darbo sąlygų siekia net viduramžių laikus.

Vis dar pasigirsta sakant, kad Gegužės 1-osios šventė, Tarptautinė darbo diena – sovietines tradicijas turinti šventė, tačiau tai labai klaidinga nuomonė.

Iš tiesų, šios šventės šaknys siekia 1886 m.

Tais metais, Čikagoje, gegužės 1 d., prasidėjo darbininkų streikas. Protestuotojai reikalavo daugiau teisių, taip pat – sutrumpinti darbo dieną iki 8 valandų.

Šie įvykiai inspiravo visame pasaulyje prasidėjusį darbininkų judėjimą už 8 valandų darbo dieną, o taip pat – solidarumo ir profesinių sąjungų augimą.

Kova už geresnes, saugesnes darbo sąlygas, orų atlyginimą tęsiasi iki šiol. Tai buvo ir visada bus aktualu iki tol, kol pasieksime balansą tarp darbdavio ir darbuotojų poreikių, kai darbdaviai išmoks dalintis pelnu su tais, kurie ir yra to pelno nešėjai – darbuotojais.

Tad šios svarbios mums visiems šventės išvakarėse linkiu solidarumo, vienybės ir kantrybės šiame nelengvame, bet prasmingame kelyje!

 

Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Sonata Samoškienė 

 

Bendrinti:


Prisijunkite prie mūsų!

Tapkite Naftininkų profesinės sąjungos nariu ir atraskite visas narystės teikiamas naudas. Kartu kurkime geresnę ateitį!